Úvod Kurzy a školení Další vzdělávání pedagogických pracovníků Elektrotechnika Základy programování mikroprocesorů Atmel

Základy programování mikroprocesorů Atmel

Kurz je určený pro pedagogické pracovníky, kteří chtějí začít vyučovat mikroprocesorovou techniku na střední škole s procesory AVR. Účastníci kurzu se seznámí s podpůrným hardwarem a vývojovým prostředím určeným právě procesorů ATMEL AVR.

Anotace

Kurz je rozdělen do tří částí. V první části se účastníci kurzu seznámí s rodinou procesorů AVR a se základními vlastnostmi procesorů ATtiny 13 a 2313. Účastníkům kurzu bude podrobně představena struktura podpůrných webových stránek firmy ATMEL (datasheet, software, KITy, atd.). Dále bude představeno vývojové prostředí AVR Studio 4 včetně jeho popisu.

Druhá část kurzu je zaměřena na programování v jazyce symbolických adres. K dispozici budou jednoduché programy, které si budou zájemci o kurz testovat na základních přípravcích. Představeny budou základní algoritmy vhodné pro výuku mikroprocesorů na střední škole.

Poslední bod kurzu bude věnován rozboru sériového programátoru AVR MCU, jehož velkou výhodou je přímá kompatibilita s vývojovým prostředím AVR.
Každá část kurzu bude ukončena diskuzí k tématu. Každý účastník si na závěr odnese CD s materiály diskutovanými na kurzu.

Rozsah

8 hodin (1 hod. = 60 min.)

Doporučené vstupní znalosti (školení)

Akce dokumentů

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM
A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY