Výuka mikroprocesorové techniky

Kurz je určený pro pedagogické pracovníky, kteří chtějí rozšířit výuku mikroprocesorové techniky na škole. Představíme Vám různé varianty přípravků spolupracujících s procesory ATMEL AVR. Seznámíte se se softwarovou podporou a možnými programovacími jazyky.

Anotace

Kurz je rozdělen do tří částí. V první části se účastníci kurzu seznámí s Vývojovým prostředím vhodným pro programování procesorů AVR a jednoduchým přehledem programovacích jazyků (Jazyk symbolických adres, jazyk C). Pro názornost budou použity některé ukázkové programy z příručky pro studenty.

V druhé části se bude kurz zabývat rozborem jednotlivých podpůrných výukových kitů, včetně sériového ISP programátoru, který spolupracuje s AVR studiem 4. Opět budou k danému tématu použity ukázkové programy z příručky pro studenty. Ukázány budou přípravky pro základní ovládání portů (LED, segmentový display, tlačítko, RGB), pro ovládání krokového motoru, klávesnice, displeje a pro složitější sériovou komunikaci, bluetooth, GPS technologii.

V poslední části se zaměříme na samotné příručky pro studenty, vhodnou literaturu a další podpůrné výukové materiály.

Každá část kuru bude ukončena diskuzí k tématu. Každý účastník si na závěr odnese CD s materiály diskutovanými na kurzu.

Předpokládaný termín realizace

Rok 2011

Rozsah

8 hodin (1 hod. = 60 min.)

Doporučené vstupní znalosti (školení)

Akce dokumentů

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM
A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY