Úvod Kurzy a školení Další vzdělávání pedagogických pracovníků Elektrotechnika Řešení automatizačních úloh pomocí PLC Simatic

Řešení automatizačních úloh pomocí PLC Simatic

Tento kurz je určený všem zájemcům, kteří se snaží proniknout do tajů automatizačních procesů, řízení jednoduchých výrobních linek, načítání analogových hodnot pro další zpracování a komplexní pochopení úlohy automatizace v dnešním světě.

Anotace

Kurz je rozdělen do dvou dnů. V první části se účastníci kurzu seznámí s rodinou PLC od firmy SIEMENS, konstrukčními moduly a jejich využití v praxi. Vysvětleny budou pojmy jako je konfigurace hardware, parametry CPU, moduly IM a SM.

Účastníci kurzu se seznámí jak sestavit základní konfiguraci PLC sestavy na danou problematiku ve vztahu k analýze a seznámí se s programovým prostředím STEP 7.

Ve druhé části, se účastníci zúčastní na tvorbě projektu dle zadání, ve vývojovém prostředí STEP 7. V závěru druhého dne se zaměří na testovací funkce a odladění programu na simulátoru, oživení vlastní sestavy PLC včetně kontroly vstupních a výstupních modulů.

Výsledkem semináře je zprůhlednit funkčně zpracovaný program pro účastníky kurzu a tím je připravit na hlubší studium dané problematiky.

Rozsah

15 hodin (1 hod. = 45 min.)

Doporučené vstupní znalosti (školení)

Akce dokumentů

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM
A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY