Úvod Kurzy a školení Další vzdělávání pedagogických pracovníků Elektrotechnika Praktická výuka technologie povrchové montáže SMT

Praktická výuka technologie povrchové montáže SMT

Kurz určený zájemcům o technologii povrchové montáže, která je dnes hlavní výrobní technikou u všech běžných elektronických přístrojů, jako jsou mobilní telefony, počítače, televizory atd. Školení o bezolovnatém pájení je ukázkou o ekologickém řešení spojování elektronických prvků v elektrotechnice.

Anotace

Kurz je rozdělen do dvou částí. V první části se účastníci kurzu seznámí s problematikou povrchové montáže, s historií montážních technik, součástkami SMD, pouzdry moderních integrovaných obvodů a součástek v provedení SMD. Další školení je zaměřeno na pájení v elektrotechnice, kde se účastníci školení seznámí s procesem bezolovnatého pájení, bezolovnatými slitinami, doporučeným postupem při vlastním pájení, pájením v dusíkové atmosféře včetně praktické ukázky.

Druhá část školení je zaměřena na praktické odzkoušení ručního pájení součástek povrchové montáže, jejich demontáž a opětovná montáž specielním nářadím. Rozdíly pájení mezi olovnatými a bezolovnatými pájkami. Na závěr školení si účastníci mohou vyrobit jednoduchý funkční výrobek, který je navržen technologií povrchové montáže.

Účastník školení získá základní přehled o technologii povrchové montáže.  Vyzkouší si prakticky rozdílnost ručního pájení mezi olovnatou a bezolovnatou pájkou včetně pájení v dusíkové atmosféře.

Předpokládaný termín realizace

Rok 2011

Rozsah

8 hodin (1 hod. = 60 min.)

Akce dokumentů

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM
A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY