Úvod Kurzy a školení Další vzdělávání pedagogických pracovníků Ostatní Zásady tvorby testů (systém EduBase)

Zásady tvorby testů (systém EduBase)

Kurz je určen pedagogům základních i středních škol, kteří ve výuce používají pro zkoušení testy v tištěné nebo elektronické formě. EduBase 2 je přehledné úložiště různých výukových objektů (textů, poznámek, testových otázek, otevřených otázek, příkladů a souborů) uspořádaných v tematických celcích učiva, ze kterých snadno sestavíte libovolné výukové materiály - písemky, testy, učebnice, pracovní listy, atd.
EduBase

Anotace

Cílem kurzu je seznámit účastníky s teorií a praxí tvorby testů, s jejich typy a vlastnostmi. V kurzu se učitelé seznámí s možnostmi a pravidly tvorby školního testu v systému EduBase a naučí se vytvářet a používat testy v tomto prostředí včetně využití webového přístupu (EduBase web).

Součástí kurzu jsou praktická cvičení, ve kterých účastníci kurzu vytváří vlastní testy, generují varianty testů pro testování pomocí Informačních a komunikačních technologií i pro klasické testování (v tištěné podobě), publikují testy (EduBase web) a exportují je (PDF, HTML).

Účastníci kurzu se rovněž naučí vyhodnocovat výsledky zkoušení – přehled všech zkoušení na počítači, statistiky úspěšnosti, tisk výsledků zkoušení.

Předpokládaný termín realizace

Rok 2010

Rozsah

7 hodin (1 hod. = 60 min.)

Doporučené vstupní znalosti (školení)

Akce dokumentů

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM
A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY