Optimalizace webových stránek

Kurz je určen webmasterům, pracovníkům, kteří vytvářejí nebo spravují internetové stránky školy a chtějí bez dalších nákladů dosáhnout lepších výsledků a efektivity školní webové prezentace. Nechte vaši konkurenci za sebou!

SEOAnotace

Účastníci kurzu se naučí základní pravidla a techniky pro optimalizaci webových stránek, které ovlivňují pozice ve vyhledávacích portálech, jako jsou Google, Seznam a další.

Vysvětleny budou pojmy, jako jsou On-Page faktory - klíčová slova, struktura webu, struktura zdrojového kódu stránek, meta tagy, nadpisy stránek, škodlivé nebo zakázané prvky a Off-Page faktory -  interní odkazy, externí odkazy, co je to PageRank nebo SRank.

Účastníci se naučí analyzovat, navrhovat a provozovat web, volit a využívat správná klíčová slova, budovat zpětné odkazy a další techniky pro zvýšení efektivnosti webu.

Součástí školení jsou pravidla přístupnosti webu a splnění zákonem stanovených podmínek pro zveřejňování informací na školním webu a využívání zdarma poskytovaných nástrojů pro optimalizaci stránek nebo sledování statistik.

Předpokládaný termín realizace

2. čtvrtletí roku 2010

Rozsah

12 hodin (1 hod. = 60 min.)

Doporučené vstupní znalosti (školení)

  • Základy IT
  • Dobrá je alespoň částečná znalost HTML jazyka a práce s internetem

Akce dokumentů

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM
A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY