Úvod Kurzy a školení Další vzdělávání pedagogických pracovníků Ostatní Instalace a správa systému SAS

Instalace a správa systému SAS

Kurz určený všem uživatelům, kteří provozují na svých školách evidenční systém SAS, Systém agend pro školy. Tento kurz vysvětlí účastníkům možnosti instalace, konfigurace a správy tohoto systému včetně provozu internetové aplikace iSAS.
SAS

Anotace

Kurz je určen uživatelům, kteří na své škole spravují evidenční software SAS a jsou zodpovědní za běh, aktualizaci a zálohování tohoto systému. První blok kurzu se věnuje instalaci a zprovoznění samotné aplikace na různých platformách. Dále vysvětluje možnosti nastavení SASu a jeho aktualizování.

 Druhý blok se zabývá správou uživatelů SASu, oprávněním pro přístup k systému a práci s modulem SPD (Správce databáze), který se stará o velmi zásadní záležitosti, jako je zálohování, obnova nebo případná migrace dat.

Třetí blok kurzu je věnován aplikaci iSAS (internetová aplikace SAS), která slouží především pro předávání dat (známky, absence, rozvrh, atd.) zákonným zástupcům žáků. Účastníci kurzu se naučí tuto aplikaci zprovoznit, nakonfigurovat a aktualizovat. Vzhledem k technickým požadavkům, které je nutné splnit pro provoz iSASu je v tomto bloku zařazena i část výuky, která účastníkům vysvětlí možnosti řešení těchto požadavků.

Předpokládaný termín realizace

Rok 2010

Rozsah

7 hodin (1 hod. = 60 min.)

Doporučené vstupní znalosti (školení)

Akce dokumentů

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM
A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY