Digitální fotografie

Kurz určený všem, kteří se doposud neměli možnost blíže seznámit s digitálním fotoaparátem nebo úpravou fotografií na počítači. Nevíte jaký zvolit přístroj, co je vyvážení bílé, jaké použít programy při focení a jak je nastavit? Chcete odstranit červené oči nebo umět pracovat s křivkami při úpravě fotografií atd.? Ukážeme Vám to!
Digitální fotografie

Anotace

Kurz je rozdělen do dvou částí. V první části se účastníci kurzu seznámí s dnešními konstrukcemi, funkcemi a možnostmi digitálních fotoaparátů a jejich využití v praxi. Vysvětleny budou pojmy jako je čas, clona, zoom, měření expozice, používání plně automatických a poloautomatických režimů expozice, motivových programů (portrét, krajina, sport, detail noční portrét).

Účastníci kurzu se dozvědí, jak vlastně funguje měření expozice u digitálních fotoaparátů a proč za určitých světelných podmínek zcela selže automatika. Naučí se základy kompozice obrazu (perspektiva, práce se světlem, ostření, hloubka ostrosti, vyvážení bílé, makrografie).

V druhé části kurzu se uživatelé naučí základy úpravy fotografií (změna velikosti, vylepšení obrazu křivkami, odstranění červených očí, jednoduchá retuš). Vysvětleny budou „magické pojmy“ jako je rozlišení obrázku (DPI) a barevná hloubka obrazu. Při výuce je kladen důraz na pochopení dané problematiky a jednoduché využití znalostí v různých editorech pro úpravu fotografií.

Součástí kurzu jsou ukázky správných a chybných expozic při pořizování snímků za různých podmínek.

Rozsah

15 hodin (1 hod. = 45 min.)

Doporučené vstupní znalosti (školení)

Akce dokumentů

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM
A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY