Základy operačního systému Linux

Kurz určený všem, kteří se chtějí seznámit s možnostmi a využitím, operačního systému Linux. Účastníci kurzu získají základní znalosti o používání tohoto operačního systému jak z příkazové řádky, tak z grafického rozhranní.
Logo Linux

Anotace

Kurz je rozdělen do tří částí a je prakticky zkoušen na operačním systému Ubuntu. V první části se účastníci kurzu seznámí se základní strukturou operačního systému Linux. Naučí se jej instalovat, zvládnout "problematické" rozdělení pevných disků a připojení do počítačové sítě.

V druhé části kurzu si účastníci kurzu osvojí strukturu ukládání souborů, souborové systémy a základní řádkové příkazy používané v tomto systému pro běžnou práci a správu. Následně se seznámí s možnostmi instalace a správy uživatelských aplikací, které lze v systému využívat a v neposlední řadě účastník získá znalosti nutné pro základní zabezpečení Linuxu a pochopí systém souborových oprávnění.

Třetí část kurzu je zaměřena na grafické prostředí operačního systému Linux. Účastník kurzu získá základní znalosti a schopnosti ovládání grafického prostředí (GNOME). Veškerou probíranou látku si účastníci přímo na kurzu odzkouší. 

Rozsah

12 hodin (1 hod. = 45 min.)

Doporučené vstupní znalosti (školení)

Akce dokumentů

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM
A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY