Úvod Kurzy a školení Microsoft Partneři ve vzdělávání Pro správce IT ve školství Nové produkty pro komplexní SW řešení školních sítí

Nové produkty pro komplexní SW řešení školních sítí

Přehledový kurz pro správce IT ve školství zaměřený na nové produkty firmy Microsoft pro využítí ve školních sítích.
Windows Small Business Server 2003 R2

Microsoft Windows Small/Essential Business Server 2008.

Anotace

Jednodenní seznamovací školení představí posluchačům zcela nové produkty, které jsou určeny pro zajištění všech potřebných služeb menších i větších školních počítačových sítí. Na rozdíl od předchozí verze produktu (Windows SBS 2003) jsou nové produkty určeny pro sítě o velikosti od 25 PC (Windows SBS 2008) až do velikosti 250 PC (Windows EBS 2008). Nejenom pro pokrytí požadavku větších sítí, ale i z principielních důvodů bezpečnosti, výkonu, managementu sítě a dalších jsou tyto nové produkty určeny na 2 - 4 servery. Každý správce, který to se správou své středně velké/větší školní sítě myslí opravdu vážně, by tyto produkty rozhodně neměl přehlížet! V průběhu školení budou základní vlastnosti produktů prezentovány v živé instalaci (3 servery).

Rozsah

7 hodin (1 hod. = 45 min.)

Doporučené vstupní znalosti (školení)

  • Úvod do počítačových sítí (základní znalost síťové infrastruktury a komunikace protokolem TCP/IP)
  • Základní znalost vlastností a služeb OS Windows (uživatelské účty, skupiny uživatelů, NTFS oprávnění, sdílení souborů a složek…)

Akce dokumentů

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM
A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY